Wycieczki audio – Nowoczesne muzeum dla każdego

Aktywne spędzanie czasu o każdej porze roku – Sklep narciarsko-rowerowy
1 października, 2019

System audio guide – składający się ze słuchawek i odbiornika, służący do odbierania różnorodnych treści – wykorzystywany jest przede wszystkim w instytucjach kultury, ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych muzeów. To rozwiązanie, które towarzyszy zwiedzającemu nie tylko w poznawaniu zawartości ekspozycji, ale i w sprawnym poruszaniu się po niej. Jak działa?

W nowoczesnym muzeum najistotniejsza jest… prostota

Urządzenie, które otrzymuje zwiedzający, działa bardzo intuicyjnie. Samo uruchamia w słuchawkach konkretne komunikaty – w zależności od danego miejsca w przestrzeni. A ponieważ odbiornik sam „wie”, gdzie się znajduje, nie trzeba w ogóle poświęcać uwagi jego obsłudze. Znika konieczność wciskania numerów na klawiaturze czy szukania oznaczonych punktów, by połączyć z nimi urządzenie i pobrać treść. Wszystko dzieje się samo: zwiedzający porusza się we własnym tempie, kierując się swoimi zainteresowaniami i nie przeszkadzając innym. Co istotne, na tym samym urządzeniu możliwe jest wgranie różnorodnych ścieżek – dzięki temu dostępne są opcje zwiedzania w różnych językach i w różnych trybach przy wykorzystaniu jednego urządzenia.

Nowoczesne muzea wciąż otwarte są na zwiedzanie grup zorganizowanych

Zwiedzanie bardzo często łączy się z wieloosobowymi wycieczkami. Jeśli dana instytucja woli pozostać przy tradycyjnych usługach przewodników turystycznych, urządzenia audio guide umożliwiają także tego rodzaju pracę. Słuchawki i urządzenia odbierają wypowiedzi kierowane przez przewodnika do mikrofonu stonowanym głosem – dzięki czemu cała grupa podąża za treścią, nawet jeśli niektórzy jej członkowie znajdują się nieco dalej od mówiącego.

Różnego rodzaju eventy – często międzynarodowe – nie są rzadkością w nowoczesnych muzeach. Stąd też możliwość wykorzystania trybu konferencyjnego, gdy w każdym urządzeniu uruchamia się ta sama treść, ale w różnych językach. Dzięki temu mieszane narodowościowo grupy mogą wspólnie uczestniczyć w danym wydarzeniu, nie tracąc nic z przekazywanych treści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *